Modernizacje i remonty w ŚDS

Czas przerwy wakacyjnej w ośrodku dobiegł końca ale w placówce był to czas inwestycji związanych z przebudową i adaptacje pomieszczeń terapeutycznych jak i również zakup materiałów, narzędzi i urządzeń. Niektóre prace jeszcze trwają ale już widać efekty pracy.

Na poddaszu powstały dwa pomieszczenia pracownia artystyczno-muzyczna z garderobą i sprzętem muzycznym oraz drugie pomieszczenie, które powstało z zamiarem adaptacji specjalistycznych urządzeń diagnostyczno –terapeutycznych: Bioffedback, Neuroforma, Viofor. Będzie więc to gabinet pracy psychologa, neurologopedy, fizjoterapeuty, pedagoga i instruktora terapii.

Została również doposażona pracownia kulinarna. Zakupiono m.in. kociołki elektryczne do zup, podgrzewacze do potraw i mięsa, kuchenkę elektryczną ,ekspres do zaparzania.

Na terenie ośrodka trwają jeszcze prace remontowo –budowlane, które mają na celu poszerzenie powierzchni pomieszczeń gospodarczych i terapeutycznych min. przebudowa pracowni stolarskiej.

Do końca roku czeka nas jeszcze remont 5 łazienek, pracowni rehabilitacyjnej i pracowni kulinarnej, a już trwają prace administracyjne związane z rozbudowę pomieszczeń magazynowo – garażowych z nadzieją na realizacje w następnym roku.