z okazji święta niepodlegóści

W dniu 6 listopada 2019r. w Sali Kolumnowej Dworca Kolejowego w Aleksandrowie Kujawskim odbyła się uroczystość  z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami uroczystości był Środowiskowy Dom Samopomocy im. prof. Jana Władysława Piltza w Aleksandrowie Kujawskim we współpracy z Szkołą Podstawową nr 1 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Ciechocinku.

Z tej okazji zaprezentowano montaż słowno-muzyczny pt. „Żyć dla innych, to żyć dla Ojczyzny” przygotowany przez uczestników i pracowników Środowiskowego  Domu Samopomocy im. prof. Jana Władysława Piltza przy udziale uczniowskiej grupy  „Nie do zdarcia” pod kierunkiem Tomasza Thiede.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz powiatu, miasta, jednostek organizacyjnych oraz licznie zgromadzeni goście i mieszkańcy miasta.

W programie pojawiły się  piękne, patriotyczne pieśni  m.in. Marka Grechuty, Krzysztofa Klenczona oraz podniosłe, przepełnione  miłością do Ojczyzny wiersze, które z pewnością poruszyły czułą strunę w sercu niejednego widza na widowni.