Karnawałowy Konkurs Ekologiczno – Plastyczny dla Środowiskowych Domów Samopomocy pn. „Eko-strój”

Wczoraj, to jest 28 lutego 2022 roku odbyło się podsumowanie Karnawałowego Konkurs Ekologiczno – Plastycznego dla Środowiskowych Domów Samopomocy pn. „Eko-strój”, zorganizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy im. prof. Jana Władysława Piltza w Aleksandrowie Kujawskim. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie strojów karnawałowych (damski i męski) najlepiej recyklingowych, z ogólnodostępnych materiałów oraz nadaniu im indywidualnego, artystycznego charakteru. Konkurs odbył się „zdalnie” i polegał na nagraniu krótkiego filmiku prezentującego przedmiot konkursowy i wysłaniu nagrania do organizatora.

            Wyłonienie zwycięzców nie było dla jury prostym zadaniem. Komisja w składzie: Katarzyna Oczki-Zdrojewska przedstawiciel „Ekoskład” Służewo, Mariusz Warachim Prezes Stowarzyszenia „Zielone Kujawy” oraz Edyta Hermanowska Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Aleksandrowie Kujawskim zgodnie przyznała:

I miejsce dla ŚDS z Radziejowa, II miejsce dla ŚDS z Gniewkowa oraz III miejsce dla ŚDS z Nieszawy. Ponad to przyznano wyróżnienia dla:

– ŚDS z Wonorza za projekt stroju

– ŚDS z Żalinowa za pomysłowość

– ŚDS z Kowala za prezencję

– ŚDS z Czarnego za fantastyczną opowieść ekologiczną

– ŚDS z Aleksandrowa Kujawskiego za staranność i wykonanie techniczne stroju

– ŚDS z Rypina za wkład pracy

Dziękujemy wszystkim ośrodkom za włączenie się w akcję!

Skip to content