VIII GRAND PRIX ALEKSANDROWA KUJ. W TENISIE STOŁOWYM

237671710 1780090222177832 8800566416698466863 N
Witam wszystkich pasjonatów tenisa stołowego amatorów i zawodowców , robię wstępne rozeznanie czy są chętni do wzięcia udziału w kolejnym VIII GRAND PRIX Aleksandrowa Kujawskiego tradycyjnie w miesiącach lipiec -sierpień 2023 .
( Niedziela-9 turniejów trzy najsłabsze wyniki odpadają , regulamin do zapoznania umieszczony poniżej ).
VIII GRAND PRIX ALEKSANDROWA KUJ. W TENISIE STOŁOWYM
REGULAMIN na sezon 2023
Rozpoczęcie – 02.07.2023 Niedziela godz. 9.30
1. Organizator: – Dzioba Grzegorz tel.604367061 , Nocny Jarosław tel. 606255495 , Stawski Janusz.
2. Termin i miejsce: Zapraszamy na cykl 9 turniejów w miesiącach lipiec-sierpień ( wakacje ) co tydzień w każdą niedzielę – Hala Sportowa Zespołu Szkół nr. 2 mjr. H. Dobrzańskiego ‘’ HUBALA ‘’ ul. Gen. Sikorskiego nr . 2 ( hala sportowa znajduje się pod nr ul. Sikorskiego 3 ) w Aleksandrowie Kujawskim
3. Cel rozgrywania:
– promocja aktywnego stylu życia wśród wszystkich grup społecznych jako skutecznej formy profilaktyki zdrowotnej i przeciwdziałania patologiom społecznym;
– popularyzacja tenisa stołowego oraz udział jak największej ilości zawodników w aktywnym i czynnym życiu sportowym.
– integracja całego środowiska związanego z tenisem stołowym.
4. Uczestnictwo, warunki udziału:
– Wszyscy chętni bez podziału na kategorie , amatorzy oraz zawodnicy zrzeszeni w PZTS , z tym że w meczach amatorów z zawodnikami aktualnie grającymi w III lidze każdy set zaczyna się od 0:2 , w II lidze każdy set zaczyna się od wyniku 0:3 , natomiast z wyższych lig od wyniku 0:4 – nie dotyczy kobiet .
-zawodnicy którzy nigdy nie rozegrali meczu w rozgrywkach PZTS , a mają ukończone 65 lat każdy set zaczynają od wyniku 2:0
-punkty (fory) dla amatorów i zawodników 65 plus grając z zawodnikami od III ligi sumują się max. do pięciu pkt
w każdym secie.
– Mecze pomiędzy zawodnikami od IV ligi i poniżej gry zaczynają się od wyniku 0:0
AMATOR – definicja dotycząca Grand Prix Aleksandrowa Kujawskiego to zawodnik który nie rozegrał meczu w rozgrywkach PZTS od pięciu lat , bądź zrzeszony w PZTS grający w IV lidze lub niżej, który nigdy nie występował w wyższych ligach , kobiety bez ograniczenia wieku .
Organizatorzy nie ubezpieczają zawodników i nie odpowiadają za ewentualne urazy oraz za rzeczy pozostawione i zagubione w trakcie turnieju.
5. System rozegrania zawodów :
– zawody rozgrywane będą systemem rosyjskim, do dwóch przegranych spotkań z możliwością zajęcia
3 miejsca „ od tyłu”. W miarę możliwości, w zależności od ilości uczestników rozgrywane też będą gry o dalsze miejsca .
– na każdym turnieju zawodnicy będą zdobywali punkty do klasyfikacji za cały sezon i tak za 1 miejsce 100 pkt. 2 miejsce 95 pkt. 3 miejsce 90 pkt. kolejne miejsca o dwa pkt. mniej tj. 88, 86,84, itd.
– na pierwszym turnieju będzie losowanie numerów , na kolejnych turniejach rozstawionych będzie 6 zawodników z największą ilością punktów z ostatniego turnieju , dla pozostałych będzie losowanie numerów.
– na koniec rozgrywek trzy najsłabsze wyniki zawodnika z wszystkich turniejów nie będą wliczane do łącznej punktacji .
– w przypadku równej ilości punktów ( co jest w tym przypadku bardzo mało prawdopodobne) o kolejności będzie decydowała większa ilość wygranych turniejów, drugich miejsc itd.
– organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kryterium udziału jak i sposobu rozgrywania zawodów ,oraz rozstrzygania wszystkich spraw spornych .
-organizator zastrzega sobie prawo do utrwalania i rozpowszechniania wizerunku uczestników wraz z imionami i nazwiskami w formacie foto, wideo oraz publikacji w internecie ( strona www.tenisaleksanrow.pl , facebook, youtube ) – odmowa wyklucza zawodnika z udziału w turnieju.
-organizator zastrzega sobie prawo do zmian terminów turniejów.
6. Zgłoszenia: Przed każdym turniejem do godz. 9.30
osoby które nie pojawią się do godz. 9.30 oraz nie poinformują telefonicznie o chęci wzięcia udziału w zawodach, nie zostaną rozlosowane, przez co nie będą mogły zagrać!!!
7. Opłaty na miejscu przed zawodami: Wpisowe – 20 zł , osoby do 18 tego roku życia 10 zł.
8 . Nagrody: Na zakończenie rozgrywek dla 6 najlepszych zawodników z największą ilością punktów , za pierwsze miejsce 500 zł, drugie 300 zł , trzecie 200 zł , oraz w miarę możliwości nagrody niespodzianki do wylosowania dla uczestników w ostatnim turnieju .
wpis: Grzegorz Dzioba