KAMIL MAŃKOWSKI Z KRUSZWICY ZWYCIĘZCĄ VIII GRAND PRIX ALEKSANDROWA

371761921 2321979441322238 989542698646954394 N
W niedzielę 27 sierpnia rozegraliśmy dziewiąty – ostatni turniej cyklu VIII Grand Prix Aleksandrowa Kujawskiego .
Miłośnicy tenisa stołowego przez dwa miesiące w lipcu i sierpniu rywalizowali na ośmiu stołach w hali ‘’ HUBALA’’ , grając często w pocie czoła, zmagając się z wysokimi temperaturami i swoimi słabościami, by spotkać się z kolegami, by podnieść swój poziom sportowy, by osiągnąć swój cel, by wygrać !
W dzisiejszej rywalizacji udział wzięło 43 zawodników, a cały turniej przyciągnął dużą liczbę 107 uczestników z różnych rejonów Polski !
Przed rozpoczęciem pierwszych gier dzisiejszego turnieju był moment by odbyło się losowanie nagród rzeczowych i pieniężnych wśród wszystkich uczestników i ich wręczenie.
W dzisiejszych zawodach mogliśmy powitać jeszcze trzech nowych uczestników Rafała Zglińskiego z synem Antonim z Torunia oraz Wojciecha Kołeckiego z Nakła . Drabinka ułożyła się w taki sposób, że tym razem w pierwszych rundach można było wskazać faworytów, którzy nie zawiedli i pewnie awansowali do ćwierćfinałów. Tam już decydowały detale, gdyż poziom był bardzo wyrównany ,a oto wyniki ćwierćfinałów zwycięzcy z lewej strony :
Mańkowski Kamil-Jurek Rafał
Ziółkowski Grzegorz- Kowalska Wiktoria
Kruczkowski Kamil- Kozioł Piotr
Zgliński Antoni-Rękas Maciej
W pierwszej grze półfinałowej doszło do pojedynku Antka Zglińskiego z Kamilem Kruczkowskim . Mimo ambitnej walki Kamila , Antek pewnie wszedł do finału turnieju . W drugim półfinale pojawił się ambitny Kamil Mańkowski z nadzieją pokonania Grzegorza Ziółkowskiego, ta sztuka się jednak nie udała i Grzegorz awansował do swojego kolejnego finału w tym sezonie!
W finale Grzegorz zmierzył się Antkiem , początek pojedynku był bardzo wyrównany i stan meczu po dwóch setach pokazywał wynik 1:1 kolejny set i mamy 2-1 dla Antka , wtedy Grzegorz przypomniał sobie powiedzenie ,że do trzech razy sztuka ( trzecie podejście w Aleksie ) i dwa kolejne sety przyniosły rozstrzygnięcie na jego rzecz , po zwycięstwie Grzegorz w końcu się uśmiechnął !
Turniej numer dziewięć wygrywa Grzegorz Ziółkowski drugi jest debiutant Antoni Zgliński .
Mecz o 3 miejsce należało do Kamila Mańkowskiego , który pokonał Kamila Kruczkowskiego . Piąte miejsce przypadło Maciejowi Rękasowi , dobry wynik i 6 miejsca wywalczył Remigiusz Breński . Na pozycji 7 uplasowała się Wiktoria Kowalska zostawiając pokonanego Piotra Kozioła na miejscu 8.
Cykl turniejów Grand Prix Aleksandrowa Kujawskiego dobiegł końca. Losy podium w klasyfikacji generalnej ważyły się do ostatnich gier, co z pewnością dodawało smaczku rywalizacji, poziom był bardzo wysoki, a zwycięzców na przestrzeni wszystkich turniejów mieliśmy tylko sześciu .
Pierwsza szóstka VIII Grand Prix Aleksandrowa Kujawskiego która została nagrodzona z zgodnie z regulaminem to kolejno –
1. Kamil Mańkowski -Kruszwica
2. Rafał Glica -Solec Kujawski
3. Tomasz Łojewski -Solec Kujawski
4. Kamil Kruczkowski -Kowal
5. Rafał Jurek – Pakość
6. Piotr Kozioł -Nakło
Ponadto w dziesiątce znaleźli się jeszcze :
7.Wiktoria Kowalska -Kcynia
8. Krzysztof Fąfara Lipienica
9. Grzegorz Dzioba Aleksandrów Kujawski
10. Paweł Milczarski Nowy Duninów
Statuetkę za najstarszego gracza odebrał Ryszard Stangricki , a
Andrzej Jaworski zwyciężył kategorię 65 +
WIELKIE GRATULACJE !
Tym miłym akcentem żegnamy się z tegorocznym Grand Prix .
Wszystkim bardzo dziękujemy za wielką frekwencję i super zabawę .