W ALEKSANDROWIE KUJAWSKIM NAWET DRUGA LIGA NIE WYGRYWA !!!

Zzzxsxssdff
7 sierpnia został rozegrany 7 turniej cyklu Grand Prix Aleksandrowa Kujawskiego w tenisie stołowym.
W rywalizacji wzięło udział 44 zawodników , gościliśmy zawodników II , III i IV Ligi w tym trzy Panie Zuzanna Sitarek, Julia Rękas i Maja Kurzawska , mamy też jedenastu nowych uczestników ! – Krzysztof Leszczyński , Rafał Utylski i Ignaś Utylski , Mariusz Korzus i Julek Korzus , Robert Różyński , Dereszewski Michał, Kołecki Tomasz , Wypij Radosław oraz Rafał Glica dzięki temu łącznie na naszych turniejach przekroczyliśmy już 90 osób . Tak więc niedzielne zawody musiały zostać rozegrane w drabince dla 48 graczy ale w zgodzie z regulaminem VII Grand Prix ( fory ).
Dzisiejszej niedzieli nie brakowało niczego… były emocje, walka na przewagi w pięciosetowych pojedynkach, i to, na co wszyscy czekają z niecierpliwością, czyli widowiskowe akcje, których było pod dostatkiem.
Zmagania przyniosły kilka niespodzianek, a świetne występy odnotowała młodzież ! oraz zawodnicy prowadzący w generalce.
Do sporej niespodzianki doszło w drugiej rundzie, w której Maja Kurzawska pokonała Rafała Jurka i tak naprawdę wiele meczów trzymało w napięciu do samego końca .
I tak meczach ćwierćfinałowych Robert Różyński pokonał Gracjana Kęsika , Julek Korzus wygrywa z Mają Kurzawską , Krystian wygrywa z Julią Rękas , a w ostatnim meczu ćwierćfinałowym – Rafał Glica zwyciężył Rafała Kamińskiego .
W pierwszym półfinale spotkali się Rafał Glica oraz Krystian . Znów doszło do bardzo zaciętego i stojącego na wysokim poziomie pojedynku gdzie na swoją korzyść rozstrzygnął Krystian , półfinał to kontynuacja ciężkiej walki, w której będący w świetnej formie Julek Korzus pokonał bardzo dobrze grającego Roberta Różyńskiego.
Finał zapowiadał się znakomicie i w rzeczywistości przyniósł wiele emocji. Walka toczyła się w pięciosetowym pojedynku.
W finale mogliśmy zobaczyć wiele świetnych akcji. Gra była bardzo wyrównana ale ostatecznie Krystian musiał uznać wyższość Julka Korzusa który pierwszy raz mógł cieszyć się zwycięstwem w Grand Prix Aleksandrowa Kujawskiego !!!!!!!!. W meczu o 3. miejsce świetnie zaprezentował się Tomasz Łojewski który pokonał Gracjana Kęsika . Miejsce 5 zajął Roberta Różyński , 6 był Rafał Glica, 7 miejsce dla Maja Kurzawskiej natomiast dobrą 8 pozycję zajęła Julka Rękas . Już za tydzień (w niedzielę 14 sierpnia) zostanie rozegrany kolejny turniej z cyklu VII Grand Prix .