Za nami inauguracja VIII Grand Prix Aleksandrowa Kujawskiego w tenisie stołowym .

IMG 8156
Za nami inauguracja VIII Grand Prix Aleksandrowa Kujawskiego w tenisie stołowym .
W pierwszym turnieju , co jest naszym rekordem udział wzięło 59 zawodników , amatorzy oraz grający w III, IV, V, VI lidze PZTS .
Na zawodach pojawili się juniorzy Wiktoria Kowalska, bracia Miłosz i Maciej Rękas , Juliusz Korzus ( świetne 2 miejsce na turnieju w Szwecji ) , Jakub Krzyżanowski , Jakub Gotowalski jak i weterani Julisz Weiss ,Ryszard Stangricki , Janusz Grajkowski , Andrzej Sitarz , Andrzej Jaworski, czy Andrzej Stanny który przyjeżdża do nas z Elbląga , pojawił się też dawno niewidziany z powodów zdrowotnych Robert Różyński .
Młodzież zafundowała nam super niespodzianki ( a może już nie ).
Po zaciętej i wyrównanej walce, stojącej na wysokim poziomie udało się wyłonić pary półfinałowe. W pierwszym pojawił się Miłosz Rękas po wygranej z Kamilem Mańkowskim w ćwierćfinale oraz Piotr Koził po wygranej z Rafałem Dobeckim , natomiast w drugim półfinale zobaczyliśmy Roberta Różyńskiego który pokonał Macieja Rękasa i Rafała Glicę po wygranej z Piotrem Milczarskim .
Świetnie

spisujący się w turnieju Miłosz Rękas wygrał z Piotrem Koziołem i zameldował się w finale gdzie czekał już Rafał Glica który pokonał Roberta Różyńskiego . W meczu o pierwsze miejsce Rafał Glica „wyszarpał” zwycięstwo w końcówce piątego seta i pokonał Miłosza Rękasa rewelacje pierwszego turnieju.

Trzecie miejsce przypadło Kamilowi Mańkowskiemu po wygranej z Wiktorią Kowalską która grała piękny ofensywny tenis , piąte miejsce dla Roberta Różyńskiego , szóste dla Piotra Kozioła .
W pierwszej dziesiątce byli jeszcze siódmy Kamil Kruczkowski który debiutował w naszym turnieju, ósmy Rafał Jurek , dziewiąty Tomasz Łojewski i dziesiąty Piotr Milczarski .
Miejsca pozostałych zawodników można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych poniżej.
Za miłą atmosferę i wysoki poziom zawodów dziękujemy wszystkim przybyłym i zapraszamy na kolejne zmagania już za tydzień 9 lipca. W klasyfikacji generalnej odliczane są trzy najsłabsze wyniki więc mimo wczorajszej absencji, każdy nadal ma szansę walki o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej.
Pełna klasyfikacja turnieju VIII Grand Prix Aleksandrowa Kujawskiego pojawi się wkrótce na naszej stronie
www.tenisaleksandrow.pl w zakładce GP Aleksandrowa .