obchody 25 – lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy

Obchody 25 – lecia Środowiskowego Domu Samopomocy im. prof. Jana Władysława Piltza
w Aleksandrowie Kujawskim przeszły już do historii i na długo zostaną w naszej pamięci.

               9 września nasz Ośrodek świętował jubileusz 25 – lecia istnienia. Honorowy patronat nad uroczystościami objęli: Anna Gembicka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Patronat medialny przypadł: Radio Pik, Gazecie Pomorskiej oraz Gazecie Aleksandrowskiej.

               Uroczystości zapoczątkowano zwiedzaniem budynku Domu przez zaproszonych gości. Następnie o godzinie 11.00 w Sali Kolumnowej im. Edwarda Stachury dworca kolejowego
w Aleksandrowie Kujawskim rozpoczęły się głównie obchody jubileuszu, w których udział wzięli pracownicy i uczestnicy ŚDS, rodzice, opiekunowie i goście.

               Wszystkich zabranych serdecznie przywitała Edyta Hermanowska, Kierownik ŚDS, która
w skrócie przedstawiła historię i zakres działalności Ośrodka. W trakcie uroczystości zaprezentowano pokaz multimedialny – reportaż o działalności Placówki. Podczas uroczystości Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego Pan Arkadiusz Gralak wraz z Panią Kierownik wręczyli listy gratulacyjne dla wszystkich uczestników i pracowników. Nie zabrakło również miejsca na podziękowania od władz powiatu, miasta, gminy, zaprzyjaźnionych jednostek oraz sponsorów i przyjaciół Domu. Wszyscy zaproszeni otrzymali pamiątkowy gliniany domek wykonany podczas zajęć w pracowni ceramiczno – plastycznej.

               Po licznych przemówieniach i gratulacjach na salę wjechał okolicznościowy tort, a następnie wszyscy udali się na poczęstunek. Obchody jubileuszu zostały uświetnione specjalnie przygotowaną na tę okazję wystawę zdjęć uczestników i pracowników wykonaną podczas sesji plenerowej na terenie Dom.

Skip to content