Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

Poza zdrowiem fizycznym, ważne jest również zdrowie psychiczne. I to właśnie z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego dnia 10 października br. Środowiskowy Dom Samopomocy im. prof. Jana Władysława Piltza w Aleksandrowie Kujawskim we współpracy z Centrum Zakątek w Toruniu zorganizował spotkanie pn. „Z wiedzą i świadomością po zdrowie”.

               Patronat nad spotkaniem objął Pan Arkadiusz Gralak Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego. Patronat medialny przypadł: Gazecie Aleksandrowskiej oraz Stacji Aleksandrów – Punkt Promocji i Informacji Turystycznej Aleksandrowa Kujawskiego.

               Podczas spotkania licznie zgromadzona publiczność w Sali Kolumnowej dworca kolejowego w Aleksandrowie Kujawskim, miała możliwość poszerzyć swoją wiedzę na następującej tematy:

– Zaburzenia ze spektrum autyzmu w perspektywie diagnozy różnicowej. Zaburzenia współwystępujące z autyzmem. Wykład wygłosił Grzegorz Kosowski – lekarz psychiatra, współzałożyciel poradni zajmującej się problemami natury psychicznej pn. „Centrum Zakątek” w Toruniu. Poza „Zakątkiem” Pan Grzegorz pracuję również na Oddziale Psychiatrycznym Powiatowego Szpitala w Aleksandrowie Kujawskim.

– Wpływ chorób i zaburzeń psychicznych na funkcjonowanie całej rodziny. Wystąpiła Monika Pniewska – psycholog, pracownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Aleksandrowie Kujawskim oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Aleksandrowie Kujawskim.

– Jak to widzę ja – rodzic. Mowę wygłosił Radosław Kiermasz na co dzień pedagog w Środowiskowym Domu Samopomocy w Aleksandrowie Kujawskim.

Skip to content