wycieczka

Bardzo cenny doświadczeniem dla kilkudziesięcioosobowej grupy uczestników naszego Ośrodka był udział w trzydniowej wycieczce, która odbyła się w dniach 19-21.06.2024r.

               Pierwszy dzień wycieczki spędziliśmy na zwiedzaniu Starego Miasta Gdańsk oraz odwiedziliśmy Sopockie Molo i ul. Bohaterów Monte Cassino.

               Drugiego dnia udaliśmy się do Rozewia, gdzie chętni mieli możliwość zwiedzenia Latarni Morskiej im. Stefana Żeromskiego. Następnym punktem wycieczki była podróż do Łeby i jej największa atrakcja – Ruchome wydmy, położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, między morzem a jeziorem Łebsko. Zmęczeni wyprawą, choć pełni wrażeń wróciliśmy do miejsca zakwaterowania w Chłapowie.

               Trzeci dzień wycieczki skupił się głównie na Półwyspie Helskim –  rejs statkiem – panorama Półwyspu Helskiego, Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Port morski.

               Program wyciecz był bogaty, pogoda dopisała co sprawiło, że pobyt był bardzo udany. Zadowoleni i pełni wrażeń krajoznawczych wróciliśmy do domu.

Skip to content